Featured Video Play Icon

ÇOK SİNİRLİYİM – YAPIM BÖYLE

Bu video ile bana sinirlenen izleyicilerin bana sinirlenmemelerini sağlayamayı planlıyorum. Kızmaya gerek yok.

İnsani bir duygu sinir, sinirlenmemek elde değil gerçekten. Örneğin siz trafikte, sıkışık şekilde bir yola girmek için beklerken yandan başka bir aracın girmeye çalışmasına nasıl sinirlenmeyeceksiniz. Sinirlenmeye doyulmayacak bir durum. Veya okulda bir kız var/çocuk var sürekli laf sokuyor, ters ters konuşuyor, üstünüze geliyor sinirlenmemek mümkün değil. Gerçi kızın/erkeğin bunu yapmasının başka sebebleri olabilir ama o sizin aranızda onu bilemem ben.
Sinir psikolojik olarak sağlığımızı tehdit eder. Yada verdiğim örnekteki gibi trafikte sinirlenip karşı sürücüye saldırırsak çok pis dayak yiyebilir fiziksel olarakta etkilenebiliriz.
Bir hayal edin uzun zamandır kızdan randevu koparmaya çalışıyorsunuz. Bu önemli bir randevu belki sevgiliniz olacak kız. Kıyafet, saçlar, parfüm herşey tamam. “İlk Buluşma Sizi Kurtaracak 5 Şey” videosunu da izlemişsiniz. Birden birşey oluyor ve o sempatik çocuk gidiyor ve o sinirli adam geliyor.

dıtdıtdıtdırdıtdıtdıtıdt

Siniriniz geçmeye başladı ve sevdiceğinizin yanınızda olduğunu hatırladınız. Sizin o çirkin yüzünüzü gördü, sinirli insanların yüzleri çirkin bir hal alır bu kesin kimse kimseyi sinirli görmek istemez. Toparlamak çok zor kolay gelsin.
Sinirlenmek bence zevkli de birşey kendini tutmuyorsun, akışına bırakıyorsun ve bağırmak rahatlatıyor. Bir tatmin duygusu sağlıyor. Yani özgür bırakıyorsun kendini ve içinden nasıl geliyorsa hareket ediyorsun. Bu yönüyle de kolay birşey sinirlenmek, ekstra birşey yapmıyorsun sadece sinirleniyorsun.

Ben bir sinirlen ama nasıl tüm kapı pencere indi aşağıya
Ama bir bağrıyorum, elime ne geçtiyse fırlattım
O mu, o söyledi çıktı, ben sonradan sinirlendim.
Sonra düşündüm hatamı anladım özürümü diledim ama

Abicim bu kadar anlattın sinirlendirme beni ne yapıcam ben, anlatıklarını biliyorum zaten diyorsunuz. Haklısınız. Dediğim gibi sinirlenmek çok normal, benim söyleyeceğim öfkenizi kontrol etmek. 2 yaşındaki çocuklar için önerilen 2 şeyi önereceğim. Birincisi sinirlenen kişiye sarılmak.
Cevdet Abi yanlış anladın, ben sen sinirlendiğin için sana sarıldım
Sinirlenenleri sakinleştiriyormuş, sarılmak,
Tamam abi uzatma sarılmam bir daha, bende çok meraklı değilim sana sarılmaya

Tamam bu her zaman olmaya bilir size sinirle yaklaşan yapılı bir şöföre sarılmaya çalışmanız biraz anlamsız olabilir daha farklı sonuçlar verebilir. O zaman ikinci seçenek dikkat dağıtmak. Çocuklar birşeye takılınca dikkatini dağıtmak çözüm oluyor.
Şöyle düşünebilirsiniz geçmişinizde sinirlendiğiniz çok şey oldu ve hepsini unuttunuz. Ben böyle söyleyince belki hatırlayacaksınız. Sinirlendiğiniz anda da çok zor ama öfkenizi kontrol altına almak için şöyle düşünebilirsiniz geçecek bu bir süreç ve kesin geçecek geçmeme gibi bir ihtimali yok. Ya sizi ve karşınızdakini yaralayarak geçecek yada sakince geçecek. Öfkeniz geçtikten sonra sakince geçmesini tercih edeceğinize eminim. Sinirlendiğinizi hissettiğiniz anda olaydan uzaklaşmaya hemen dikkatinizi dağıtmaya çalışın. Başka birşeyle ilgilenin mesela açın hemen bir Cem Yılmaz videosu izleyin. Şuna da eminim olaylara sinirleniyorsunuz ama her sinirlendiğiniz şeye aynı tepkiyi veremiyorsunuz. Örneğin farklı konumlardaki insanlara verdiğiniz tepkiler farklı oluyor. Babanıza sinirlenince verdiğiniz tepki ile kardeşinize sinirlenince verdiğiniz tepki bir değil. Unutmayın bu bir süreç kesin olan tek birşey var geçeceği. Ama nasıl geçeceği sizde.

En çok size öfkelendirir? Yorum olarak yazabilirsiniz.

Böyle anlatıyorum havalı, artis artis sinirlenmemeyi buldum falan, şu an kendime sinir oldum yemin ederim, gıcık. Ağızını burnunu kır.

Geldik sona buradan abone olabilirsiniz, buradan da youtube algoritmasının size özel olarak önerdiği videoyu izleyebilirsiniz, buradaki video size özel yani herkese aynı çıkmıyor.
Hoşçakalın.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir