Featured Video Play Icon

iPhone X YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİNİN HAYATIMIZI ETKİLEYECEĞİ 5 YENİLİK

iPhone X ile fark yaratan yeni bir özellik geldi, Yüz tanıma özelliği, iPhone’lar üzerinde ilk defa kullanılacak bir özellik. Henüz test etme şansı bulamadım ama neler olabileceği konusununu biraz hayal etmeye çalıştım.
Daha önce gelen parmak izi özelliğine hemen alıştık, ben parmak izimi paylaşmam diyenler şu an parmak izi ile telefon kiliti açtıklarının farkında değiller. Alışkanlık oldu yani hemen home butonunun üzerine parmak getiriliyor ve şak açılıyor telefon. Parmak izi ile açmaya alışmış birini, hemen yüz tanıma teknolojisine geçirirsek, farklı etkiler olabilir.

Açılmıyor ya açılmıyor işte yüz tanıma teknolojisi tanımıyor, parmak izi daha iyiydi sanki, Apple’ın vardır bir bildiği ama

Var tabi para kazanmak çok biliyorlar o işi. iPhone X videolarında en çok gördüğüm şeylerden bir tanesi sistemin açıklarını arayanlar videoları oldu. Yüz tanıma teknolojisini güneş gözlüğü, peruk, takma bıyık ile denemeler, bere, şapka ile testler. Böyle de tanıdı, böyle de tanıdı. Düşünüyorum herhangi bir durumda sizi tanımasa ne olacak. Bakıyorumda bizi tanımaz oldun artık diyerek, küsecek misiniz telefona?

Ulan telefona 6.000 lira verdik, parayı buldu şimdi bizi tanımıyor. Bak açılmıyo işte
Şifre ile giriş yap diyorsun, hee doğru ya, tamamen çıkmış aklımdan

Estetik ameliyat olsak yine de tanır mı diye sormuş biri yorum olarak. Neden zorluyoruz bu kadar, şifre ile giriş yaparsın, yeni bir Face ID tanımlarsın konu kapanır. Telefonu ameliyattan önce mi sonra mı alayım noktasına neden getiriyoruz.
Zamanla şu da olacak, haliyle yeni sürümler geldikçe iPhone X’larda eskiyecek şu an eski telefonların yaşadığı kaderi yaşayacak. Telefon biraz yavaşlayacak. İşlem yapma hızı düşecek. Duygusal anlar yaşanacak.

Bak görüyor musun? Daha tanıyacakta açılacakta ohooo,
Eskiden görür görmez tanır, hemen açılırdı.

Telefona yaşlı ihtiyar muamelesi yapılacak. Gençken gözler şahindi artık yaşlandı burnunun ucunu göremiyor.
Hemen uygulamalar çıkacak belki de çıkmıştır bakmadım iPhone X yok ya 🙂 Yüzünüzü sisteme tanıtın ne kadar çekicisiniz öğrenin, aslında yüzünüzün bütün profilini bize teslim edin. 10 üzerinden 9 çekiciymişim, böylece çekiciliğimi ispatlamış oldum.
Bu işin keyfili yanlarından biri de bence tanınmak duygusu olacak. Tanınmak herkesin içten içe hoşuna giden bir durum. Mesela bir mekana girerken kapıda sizi hoşgeldiniz buyrun diye karşıladıklarında bundan haz alırsınız. Alınmasa adamlar tanıdık tanımadık herkese yapmazlar. Ama adamın gerçekten seni tanıyarak bunu söylediğini bilmek daha keyiflidir.

Cevdet abi şu bakkala girerken bir kere de hoşgeldiniz buyrun diye karşılasan, her seferinde ne var niye geldin? sıkıldım bu cümleden
Yapmam diyorsun, ben böyleyim diyorsun, saygı duyuyorum abi.

Bu tanınmak konusunu cebimizdeki telefonda yaşayacağız. Özellikle bu teknolojiyi bilmeyen birisine anlatırken;

bak şimdi yüzüme tutuyorum bak açıldı, tanıdı hemen
tabi canım her yerden tanır gece gündüz, şapkalı falan çok iyi teknoloji
6000 liraya aldım, evet biraz pahalı ama taksitle aldım 4 yıl
Tabi canım tanır 4 yıl sonrada tanır

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir